A Pál utcai fiúk előadásunk híre gyorsan szárnyra kapott nemcsak a megyében, hanem a régióban is. A lelkesedés és az érdeklődés már az előadás bemutatója előtt új lehetőségeket teremtett számunkra. Nyár elején – miközben még a próbáink zajlottak – felkérést kaptunk egy októberi bonyhádi előadásra. A szervezése megkezdődött, és a bemutatót követően minden erőnkkel készültünk A Pál utcai fiúk első vidéki vendégjátékára. A bonyhádi előadás előtt egy hónappal azonban szembe kellett néznünk egy váratlan akadállyal: az egyik főszereplőnk, Eldridge Patrick számára az előadás napja nem lemondható programmal ütközött, az előadás időpontját pedig nem tudtuk megváltoztatni.
Egy régi Roxos tagunkhoz fordultunk segítségért. Reider Péter – aki korábban a színházunk oszlopos tagja volt, és ma már a Vígszínház színészeként lép színpadra – vállalta Kolnay szerepét a bonyhádi előadásra. Péter számára különösen szívmelengető volt újra csatlakozni hozzánk, hiszen az eredeti szereposztásban ő a Vígszínházban Csele szerepét alakítja, így számára A Pál utcai fiúk világa nem volt ismeretlen. Ez a váratlan helyzet nemcsak megoldást hozott, hanem egy régi barátságot is újra felélesztett.
Nemecseket alakító Bodor Kristóf színpadi tehetsége mindig is kiemelkedő volt. Szeptemberben megkezdte tanulmányait a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, ami számunkra különösen nagy öröm és büszkeség, hiszen úgy érezzük, hogy az előadásiankban szerzett tapasztalatokkal ő is tovább építhette karrierjét. Ez a változás ugyan új feladatokat adott, de egyúttal lehetőséget is teremtett, hogy más tehetségeket vonjunk be. Helyére ifjú tanodásunk, Hirdi Barnabás lépett, aki februárban debütált Nemecsek szerepében. Ő lett az ország legfiatalabb Nemecseke, halált megvető bátorsággal és óriási sikerrel játszotta el a szerepet, magával ragadva a közönséget.
Az eredeti szereposztás szerint Hirdi Barnabás Csele volt, így azóta ebben a szerepben felváltva Abonyi-Tóth Dávid és Vincellér András lép színpadra, akik szintén remekül helytállnak. A két fiatal színész néha új oldalról közelíti meg a darabot, és egy-egy előadásban vörösingesként Szebenics szerepébe bújnak. Szebenics alakját már Wirth Bianka is sikeresen formálta, új színt hozva az előadásba.
A próbák nemcsak fizikai, hanem érzelmi kihívásokat is jelentettek. Mindannyiunk számára lenyűgöző volt látni, hogyan formálódnak a karakterek, és hogyan épül fel a történet lépésről lépésre. Az egyik legemlékezetesebb pillanat az volt, amikor a szereplők igazán beleszerettek a történetbe, és a színpadon már nemcsak színészekként, hanem valódi Pál utcai fiúkként álltak.
Az eredeti szereposztás színészei továbbra is aktív részesei az előadásoknak, és most hétvégén egy különleges előadásra készülünk. Bodor Kristóf, az eredeti Nemecsek, újra színpadra lép, hogy megformálja szeretett karakterét. Emellett Boka szerepében egy új főhőst köszönthetünk, akinek kilétét még titok övezi. Boka szerepét eddig Sárdi Benjámin alakította, aki jelenleg a Táncművészeti Egyetemen folytatja tanulmányait, és aki továbbra is közreműködik az előadásainkban, amikor csak ideje engedi.
Az ilyen váratlan kihívások és kreatív megoldások adják az előadás szellemiségének egyik legkülönlegesebb részét. A szerepkettőzések nemcsak kihívást jelentettek, hanem lehetőséget is adtak arra, hogy különböző tehetségeket vonjunk be, és még inkább kiteljesítsük az előadásunkat. A közös munka, az összetartás és a rugalmasság révén ezek a pillanatok nemcsak az előadás, hanem a társulatunk számára is maradandó élmények lettek. Büszkék vagyunk arra, hogy együtt minden akadályt leküzdöttünk, és egy különleges produkciót hoztunk létre, amelyet az eredeti és új szereplőinkkel közösen viszünk tovább.